REKLAMA
Znaleziono 3444 wyników
[Gliwice] SEGRO Business Park Gliwiceinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gliwice] SEGRO Business Park Gliwice
Gliwice, Stare Gliwice
Zaułek Pięknainwestycja
Pokaż inwestycję
Zaułek Piękna
Warszawa, Wesoła, Piękna 18
Courtyard by Marriott Waterfront Gdyniainwestycja
Pokaż inwestycję
Courtyard by Marriott Waterfront Gdynia
Gdynia, Waszyngtona 19
Modernizacja szpitala, ul. Reja 12inwestycja
Pokaż inwestycję
Modernizacja szpitala, ul. Reja 12
Sztum, Mikołaja Reja 12
Centrum Biurowe Marisinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Biurowe Maris
Szczecin, Pl. Hołdu Pruskiego 9
SEGRO Industrial Park Wrocław 2inwestycja
Pokaż inwestycję
SEGRO Industrial Park Wrocław 2
Flatta Wilanówinwestycja
Pokaż inwestycję
Flatta Wilanów
Warszawa, Flatta
Pawlak Wózki Widłowefirma
Pokaż firmę
Pawlak Wózki Widłowe
Godziesze Wielkie, Skrzatki 36b
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląska
TAURON S.A. przeznaczył na inwestycje na terenie Dolnego Śląska w 2021 roku ponad 500 mln złotych. Prowadzona modernizacja i rozbudowa sieci energetycznej poprawia pewność zasilania klientów spółki, umożliwia przyłączanie nowych i skraca czas trwania awarii energetycznych. Największe inwestycje realizowane są w okolicach Wrocławia i Wałbrzycha.
Za dwa miliardy złotych powstanie wielkie data center na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za dwa miliardy złotych powstanie wielkie data center na Dolnym Śląsku
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. W strategicznej, przyszłościowej branży. W Wałbrzychu za dwa miliardy złotych powstanie Wałbrzyskie Centrum Danych. Docelowo będzie miało moc 46MW. Inwestorem będzie firma 1911 Data Centres. Na rynku europejskim, w dziedzinie infrastruktury cyfrowej, działa od 30 lat. Na koncie ma współpracę z różnymi dziedzinami przemysłu, a także z rządami europejskich państw.
Wspólna inwestycja Tetra Pak i Stora Enso. Firmy uruchomiły w Ostrołęce ośrodek do recyklingu kartonów po napojachartykuł
Pokaż artykuł
Wspólna inwestycja Tetra Pak i Stora Enso. Firmy uruchomiły w Ostrołęce ośrodek do recyklingu kartonów po napojach
Najnowsza linia w polskim zakładzie produkcyjnym Stora Enso potroi roczne moce przerobowe recyklingu kartonów po płynnej żywności w Polsce. Inwestycja zwiększy potencjał do recyklingu całego wolumenu kartonów po napojach sprzedawanych w kraju i dodatkowych wolumenów z Europy Środkowo-Wschodniej. Linia pozwala zatrzymać w obiegu wysokiej jakości materiały i zmniejszać wykorzystanie surowców dzięki przetworzeniu zużytych opakowań.
Rozwój CTPark Zabrze. Startuje budowa hali ZABR02artykuł
Pokaż artykuł
Rozwój CTPark Zabrze. Startuje budowa hali ZABR02
Firma CTP Polska rozpoczęła budowę nowego obiektu wchodzącego w skład kompleksu CTPark Zabrze. W ramach realizacji kolejnego etapu parku biznesowego, hali ZABR02, deweloper dostarczy na śląski rynek około 11,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjnej. Zakończenie budowy planowane jest na koniec listopada 2024 roku.
W fabryce Baltic Towers w Gdańsku powstała pierwsza w Polsce sekcja wieży offshoreartykuł
Pokaż artykuł
W fabryce Baltic Towers w Gdańsku powstała pierwsza w Polsce sekcja wieży offshore
W Gdańsku, w nowoczesnym zakładzie Baltic Towers, odbyła się uroczystość wyprodukowania pierwszej w Polsce sekcji wieży offshore - wydarzenie o przełomowym znaczeniu dla krajowego przemysłu i rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. reprezentowała podczas wydarzenia Wiceprezes Ilona Deręgowska, podkreślając znaczenie instytucji w budowie krajowego łańcucha dostaw i wspieraniu transformacji energetycznej. Jako współudziałowiec projektu Baltic Towers, Agencja odgrywa kluczową rolę w rozwoju kompetencji polskiego przemysłu offshore wind, umacniając tym samym pozycję Polski w europejskiej gospodarce przyszłości.
Budowa wielkiego terminala gazowego FSRU wkracza w decydującą fazę [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego terminala gazowego FSRU wkracza w decydującą fazę [FILM]
Coraz bliżej realizacji kolejnej wielkiej, strategicznej inwestycji dla naszego kraju. Powstanie nowy terminal gazowy FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) w Zatoce Gdańskiej. To jeden ze strategicznych projektów energetycznych Polski. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 4,7 miliarda złotych.
Terminal FSRU – nowy punkt wejścia gazu do Polski. Ruszyły prace przygotowawcze pod budowę artykuł
Pokaż artykuł
Terminal FSRU – nowy punkt wejścia gazu do Polski. Ruszyły prace przygotowawcze pod budowę
Rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z realizacją kolejnej kluczowej, strategicznej inwestycji dla Polski. W miejscu planowanej lokalizacji pierwszego w Polsce pływającego terminalu LNG GAZ-SYSTEM rozpoczął pogłębianie dna Zatoki Gdańskiej. To jeden z kluczowych etapów poprzedzających budowę infrastruktury nabrzeża. Prace obejmą łącznie blisko 656 tys. metrów kwadratowych akwenu.
Wydano pozwolenie na bezprecedensową w historii Polski morską inwestycję [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wydano pozwolenie na bezprecedensową w historii Polski morską inwestycję [FILM]
Coraz bliżej realizacji kolejnej wielkiej, strategicznej inwestycji dla naszego kraju. Powstający w Gdańsku nowy terminal gazowy FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) w Zatoce Gdańskiej jest jednym ze strategicznych projektów energetycznych Polski. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 4,7 miliarda złotych.
Vastint rusza z budową drugiego etapu kompleksu Waterfront w Gdyni [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Vastint rusza z budową drugiego etapu kompleksu Waterfront w Gdyni [WIZUALIZACJE]
Vastint Poland podpisał z Budimex S.A. umowę na budowę drugiego etapu kompleksu wielofunkcyjnego Wat...
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?
Co dalej z ewentualną realizacją kolejnej wielkiej inwestycji z branży elektromobilności w Polsce? Niemiecki gigant motoryzacyjny – Grupa Volkswagen planuje budowę nowej, wielkiej fabryki baterii do aut elektrycznych. W październiku 2022 roku roku zaczęły pojawiać spekulacje na temat jej lokalizacji, ponieważ koncern zapowiedział, że w ciągu pierwszego półrocza 2023 roku ustali miejsce, w którym powstanie zakład w Europie Wschodniej. Wśród nich była Polska i potencjalne dwie lokalizacje na Dolnym Śląsku, w Głogowie i Jaworze.
Chińska marka samochodów BYD stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Chińska marka samochodów BYD stawia na Wrocław
Chińska marka samochodów BYD (Build Your Dreams), światowy lider w dziedzinie pojazdów NEV (New Energy Vehicle), czyli samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in., stawia na stolicę Dolnego Śląska.
Atomowy przełom w Polsce. Rząd aktualizuje megaprojekt jądrowy za miliardy złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Atomowy przełom w Polsce. Rząd aktualizuje megaprojekt jądrowy za miliardy złotych!
Polskę czeka największa i najbardziej kosztowna transformacja infrastrukturalna w nowoczesnej historii kraju. Ministerstwo Energii oficjalnie zaprezentowało długo wyczekiwaną aktualizację Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ).
REKLAMA